Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler

Sayfa İçeriği: Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler Uzun, Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler Kısa, 24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler, Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler Facebook

Bu güzel sözler sayfasında sizlere öğretmenler günü ile ilgili sözler hazır ettik. Bu güzel öğretmenler günü sözlerini kısa mesajla yolla ya da sosyal medyada paylaş tercih senin ne yapmak istersen onu yap.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLE İLGİLİ GÜZEL SÖZLER

Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler
Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler

Manşet: Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.


Canım öğretmenim 24 Kasım öğretmenler günün kutlu olsun…

Heykeltıraş mermere ne ise; öğretmen de çocuğa odur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. Atatürk
Ülkemizin fedakâr öğretmenleri sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

Üzerimde emeği olan bütün öğretmenlerimin öğretmenler gününü en içten dileklerle kutluyorum.

Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır. Atatürk

Öğretmenlik Tanrı sanatıdır. Hz. Ali Güzel insan sevgili hocam hayatım boyunca seni unut mayacağım.

Sen bahçemde tek gül kalbimde tek cansın. Sen sevdiren öğretensin öğretmenler gününüz kutlu olsun canım öğretmenim.

Bir çocuğun hayatındaki en büyük şans iyi bir öğretmene denk gelmesidir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum. Diyojen Canım öğretmenim öğretmenler günün kutlu olsun.

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum. Hz. Ali Öğretmenler gününüzü en içten dileklerimle kutlarım.

Öğretmenim bilir misin seni nasıl sevdiğimi? Sorsan bana nerde yerin gösteririm ben kalbimi. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir. Atatürk Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Başöğretmen Atatürk’ün birer yansıması olan sizler övgülerin en güzeline layıksınız. Öğretmen ler günü nüz kutlu başarılarınız daim olsun.

Değerini hiçbir zaman bilemeyeceğimiz dünyanın en değerli insanlarının 24 Kasım öğretmenler gününü kutlarım.

Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her turlu fedakârlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Bir harf öğretene köle olmamız öğütlenmişken bize hayatı öğretenlerin değerini bilmiyoruz. 24 Kasım kutlu olsun.
Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki toplumun gerçek bir ulus haline getirirler. Atatürk

Öğretmen doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Dünyada her şeye değer biçilebilir ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir.

Öğretmenlik mesleklerin en az kazanç getireni fakat insanı en çok ödüllendirenidir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Eğitimdir ki bir milleti ya hür bağımsız şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. Atatürk

Öğretmen bir kandile benzer kendini tüketerek başkalarına ışık verir. Atatürk 24 Kasım tüm öğret men lere hayırlı olsun…

Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir. Atatürk 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm ulusa kutlu olsun.

Bir milleti hür bağımsız şanlı yüksek bir toplum olarak yaşatan da köleliğe yoksulluğa düşüren de eğitimdir. Atatürk

Muallimler! Yeni nesli cumhuriyetin fedakâr muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Atatürk

Planınız bir yıl içinse pirinç ekin on yıl içinse ağaç dikin yüz yıl için ise insanları eğitin. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden eğiticiden mahrum bur millet henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. Atatürk

Saymakla tükenmez faziletlerin zamanen ödenen o bedellerin kıvancındır üstün talebelerin iftihar ediniz siz öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Vatan bir okulsa ilk nöbettesin ilim denizinde hep seferdesin, kutsal mesleğinle gönüllerdesin benim de gönlümü al öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Tüm bildiklerini bize öğrettin millete faydalı bireyler ettin kalemi kılıçtan çok keskinlettin çareler ürettin sen öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
Siz öğretmenler sevgi elçileri siniz. Sınıfta yaşama sevinci toplumda huzur ülkede barış meslektaşları arasında demokratlığın simgesisiniz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

En önemli ve feyizli görevlerimiz milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretler olur. Atatürk

Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlar zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir. Atatürk

Öğretmenler altın kanatlı kelebeklerdir. Çiçeklerin arasından hiç yorulmadan devamlı uçarlar. Çiçek lerine toz kondurmamaya çalışırlar. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Doğruya güzelliğe odur yolu gösteren odur hep geleceğe güvenle gülüm seyen. Bir ana bir babadır çocuk lara sunulan. Odur eli öpülen odur fedakâr insan. Öğretmen ler günü nüz kutlu olsun.