Acizlik İle İlgili Sözler

Bu sayfada sizler için acizlik ile ilgili söylenmiş en güzel sözleri hazırladık. Sayfadaki acizlik ile ilgili anlamlı sözleri facebook, twitter ve whatsapp ile paylaşın.Acizlik İle İlgili Kısa, Acizlik İle İlgili Özlü Sözler, Aciz Olmak İle İlgili Sözler, Acizlik İle İlgili Sözler, Acizlik İle İlgili Hadisler, İnsanın Acizliği İle İlgili Sözler, Acizlik Sözleri

Acizlik İle İlgili


Kıskançlık, acizliğin isyanıdır. Hz Ali
Acizlik bize, yanılgı bize; hoş görmek sana. Şeyh Edebali
İnsan acizdir, muhtaçtır, fazla artistlik yapmamalıdır.
Sevgiye aç, sarılmaya muhtaç aciz bir beden. Ne işe yarar ki.
İnsan; acizdir, muhtaçtır. Çok artistlik yapmamalıdır.
İnsanların en acizi dua etmeyen, en cimrisi de selam vermeyendir.
Bir insanı sınava tabi tutmadan ona güvenmek acizliktir. Hz. Ali
Adi insan ihanet eder. Aciz insan şikayet eder. Asil insan idare eder.
Sen acize acı ki; güçlüler de sana acısın. Eyyüp Sabri Osmanoğlu
Çığlıklarımızı içimizdeki sonsuz boşluğa atan aciz insanlarız nasıl olsa.
Ecdat tarih yazmış evlat okumaktan aciz. Necip Fazıl Kısakürek
“Gitme” demek âcizlik değil, hacizlik umutların gururlu çırpınışıdır. Alaattin Çağıl
Acizliğini bilmeyen adam gerçekten kuvvetli değildir. Cenap Şahabettin
Sen kendinle başa çıkamayınca, senin gibi aciz düşmana kim ehemmiyet verir? Sadi-i Şirazi
Kuvvete dayanmayan adalet aciz, adalete dayanmayan kuvvet zalimdir. Blaise Pascal
Ey nefsim! Kalbim gibi ağla, bağır ve de ki: Faniyim fani olanı istemem, acizim aciz olanı istemem.
Acizler için imkânsız, korkaklar için müthiş gözüken şeyler kahramanlar için idealdir. Atatürk
Büyük günahların kefâreti, zulme düşenlere yardım etmek, acze düşenleri ferahlandırmaktır. Hz Ali
İnsanların en acizi dost edinemeyen, ondan daha acizi ise dost kaybedendir. Charles Eguone
Bazen içinde bulunduğunuz durumu anlatmak için kelimeler aciz kalır. Bazı durumlarda bazen sadece acı çekilir.
Kalpsiz oldum sonunda duygularım çürüdü, mutlu hayatımda acıyorum senin gibi aciz insana.
Aciz insan şikayet eder, asil insan idare eder, basit insan iftira eder, sabırlı insan azim eder, şükürsüz insan beddua eder.
Ya Rabbi! Şaşılacak olan, aciz bir kul olarak benim Seni sevmem değil, her şeye kâdir olarak Senin beni sevmendir.
İnsanların en âcizi, insanlardan kardeş edinemeyenidir; ondan daha âcziyse kardeş edindikten sonra onu yitirenidir. Hz Ali
İnsan kadar kendini güvenen bir aciz görmedim. İnsan kadar nankörünü bahsettiğiniz kedilerde bile görmedim.
Duydum ki gıybetimi yapmışsın, yüzüme söylemekten kaçmışsın. Benim gibi bir acizden korkmuş Allah’tan korkmamışsın. Hz. Mevlana
Farkında olduğum halde susmak benim zayıflığımı göstermez. Farkında olduğum halde bunu benden saklaman senin acizliğini gösterir.
Sakın kaybettiğin yerde bekleme, çünkü güçsüzler öyle yapar. Ve kapanan bir kapıyı bir daha çalma, kapanan kapıyı acizler çalar. W. Butler
İnsan diyorum o kadar aciz ki. Ufak bir diş ağrısı onu elden ayaktan kesiyor ve yatağa mahkum ediyor. Hala kendini ne sanıyor Ademoğlu?
Acz-i beşeri [insanın acizliği], fakr-ı insani çok şeye muhtaç oluşu] değişmiyor, ziyadeleşiyor. Beşer (insanın) yolculuğu kesilmiyor, sür’at peyda ediyor.
Her ne var dünyada şerh eyler kalem; aşkı anlat derseniz çatlar o dem. Aşkı tefsir et desek; aciz kalır beşer, aşkı tefsir etse ancak aşk eder.
Akıllı kişi nefsine hâkim olup ölümden sonrası için iş yapandır. Aciz (gücü yetmeyen) kişi ise nefsini arzularına tabi kılıp sonrada Allah’a karşı temennide bulunandır.
Sen sadece karanlık kuyuların güneş görmeyecek kadar aciz, sevgiyi hak etmeyecek kadar şerefsiz, yalanlarla mutlu olabilecek kadar haysiyetsiz bir yaratıksın.
Ben; Seni, yanındakini ve milyarlarca insanı yoktan var edenin aciz bir kuluyum sevgilim. Ben sadece tutuklunum. Hadi azıcık sev beni. Sev ki utandırayım kendine Mecnun diyenleri. Kahraman Tazeoğlu
Arzular dürtüler kötü hisler ve duygular aklı iptal eder ve mantıklı düşünmemizi engeller aklımızı ön plana alıp mantıklı düşünemiyoruz aklımız bu noktada aciz kalıyor ve hata ediyoruz.
Hayat böyledir. Çaresizlik ve tehlike anları vardır ki, o zaman çırpınmaya ve haykırmaya gelmez. Batar insan ve boğulur. Marifet o anları geçirmektir. Sonrası gittikçe kolaylaşır. Kadere teslim olmak lazımdır o anlarda. Bu acizlik değildir. Dikkat et sözüme:Bu dünyada ölümden başka hemen her şeyin çaresi vardır. Peyami Safa
Ben kural tanımam aşkta seviyorsam ölümüne giderim ben kural tanımıyorum kalbimde sevdim seni adını yazdım kalbime kimse silecek kadar cesur olamaz kimseyi de kalbime yaklaştıracak kadar aciz olmam bu kalp bir senin sende atar bebeğim.
Sözler Diyari sayfamızı sizler için hazırladık.Güzel Sözler,Anlamlı Sözler,Aşk Sözleri,Dini Sözler,Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir. Bazı de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz. 
www.sozler-diyari.com