Siyaset Sözleri

Resimli Siyaset Sözleri,Siyaset Sözleri

Sevdiklerinizle siyaset konuşmayın. Siyaset dostlukları zedeler. Siyasiler yollarına devam eder, siz dostlarınızı yitirdiğinizle kalırsınız.

Ben sevgiliye karşıyım en az siyasi partiler kadar toplumu bölüyor

Siyasi görüşümüz ne olursa olsun ortak kaygımız vatan olsun. Hükümeti sevmiyor olabilirsiniz ama başka Türkiye

SİYASİ DEĞİL KARDEŞİM, VATANİ VATANİ

Karakterlerini siyasi ideolojiler uğruna satanlara hayret ediyorum. Ve bu ideolojiler uğruna insanlığını satarak, onlara kölelik edenlere.

Bu vahim dünyanın yöneticileri kazara yöneticilik konumuna gelmişlerdir; anlayamadıkları devasa bir makineyi yönetmeye çalışan, hangi düğmeye basmaları gerektiğini kendilerine söylemeleri için uzmanlara ihtiyaç duyan, beceriksiz, dehşete kapılmış pilotlara benzemektedirler.

Aşk, bir siyasi görüştür
Terkeden, İktidardır; onun sözü geçer.
Terkedilen, Muhalefettir; sadece izler..

Eğer bir millet iktidarda bulunan kişilerin şerefsizliğini, alçaklığını, hırsızlığını, yalnızca kendi siyasi görüşünden olduğu için görmezden geliyorsa, o millet erdemini yitirmiştir. Erdemini yitiren millet bir gün vatanını yitirir.
—  Niccolò Machiavelli

İnsanlar şiirimizi, yazılarımızı, siyasi duruşumuzu eleştirebilir. Fakat kimseye, şahsiyetimizi, ahlakımıza eleştirecek fırsat vermemeli, ona göre yaşamalıyız. Allah’a şükür.

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ: “Siyasi tarihte Gülen grubuyla tek mesafeli olan lider merhum Erbakan ve teşkilatlarıdır.”