Mevsimlerle İlgili Sözler

Bu sayfamızda sizler için mevsimler ile ilgili söylenmiş en güzel sözleri hazırladık. Sayfamızdaki mevsimlerle ilgili anlamlı sözleri facebook, twitter ve whatsapp ile paylaşabilirsiniz.Mevsimlerle İlgili Kısa, Mevsimlerle İlgili Sözler Facebook, Mevsimlerle İlgili Sözler, Mevsimlerle İlgili Sözler Aşk, Mevsimlerle İlgili Şarkı Sözleri, Mevsim İle İlgili Sözler, Mevsim Sözleri

Mevsimlerle İlgili

Mevsimlerle İlgili Sözler

Mevsimler bana inat, sonbahar her seferinde.
Huzur ve mutluluğun saklandığı mevsimdir sonbahar.
Elini tutan insan yanlışsa, her mevsim kıştır insana.
Eylül bir ay değil, bir aylık ayrı bir mevsim. Haşmet Babaoğlu
Sonbahar her yaprağın çiçeğe dönüştüğü bir mevsimdir.
Hangi mevsimin rüzgârıdır aşk, ne yana dönsem yüzüme hüzün eser.
Sev ama mevsimlik olmasın! Yazın açıp, kışın solmasın.
Kelimeler de mevsimler gibidir. Kimi üşütür, kimi yakar. Mehmet Deveci
Mevsimin suçu yok, yokluğun soğuk. Murathan Mungan
Bir soğukluk var memlekette. Mevsim mart değil dert sanki. Tolga Akpınar
En delikanlı mevsimdir kış. Yüzen yüzene vurur yalnızlığını.
Ey sevdam! Beşinci mevsimim sensin. Sen sadece sen değilsin, bensin; bendesin, benimsin.
İnsanlar mutlu olduklarında mevsimin kış mı yaz mı olduğu fark etmez. Anton Çehov
Herkes kendi dağında yaşar mevsimleri, ne senin kışın beni üşütür nede senin sıcağın beni ısıtır.
Bir yerden bir yere uçuyorsa kuşlar; mevsimler değişmiştir, insanlar da. Cahit Zarifoğlu
Gözlerine bakarken umurumda değil mevsimler. Gülüşün hep deniz kenarı bana. Ceyhun Yılmaz
Elbiseler değişir, mevsimler değişir, insanlar değişir, yürek değişmesin. Mehmet Deveci
Nereye kaçsak hüzün, nereye baksak hicran. Bahar çoktan gitti ömrümüzden, bize her mevsim sonbahar.
İlkbahar gibi bir mevsimi olan bu dünya, üzerinde yaşanmaya değer. Ne olursa olsun. Sebahattin Ali
Bazen akışına bırakmak gerekir; yaprakları, suyu, mevsimleri, olayları, insanları. Ve bekleyip görmek gerekir sonuçları.
Sıra dışı olmak için, illa sırayı bozmak gerekmez. Lütfen sıraya giriniz. Ama mevsimler gibi. İbrahim Tenekeci
Gittim. Şimdi bir mevsim değil, bir hayat girdi aramıza, ne sen dönebilirsin artık geriye, nede ben kapıyı açabilirim sana.
Dalların kırılsa da umut et ve sev. Her mevsim geçer de dayanağın Allah oldukça köklerin daima sağlam kalır.
Aynı günde dört mevsime şahit olmak gibi bir şey bu. Önce özlüyor, sonra ağlıyor, akşamları küsüyor, geceleri çok seviyorum.
Dostluk gözyaşı değil ki akıp gitsin. Mevsim değil ki zamanla bitsin. Heves değil ki gelip geçsin. Dostluk sonsuzluktur!
Gittin. Şimdi bir mevsim değil, koca bir hayat girdi aramıza. Biliyorum ne sen dönebilirsin artık, ne de ben kapıyı açabilirim sana.
Hayatın en hüzünlü anı, mevsimine kapıldığın kişinin bahçesinde açabilecek bir çiçek olmadığını anladığın andır.
Hayatın en hüzünlü anı, mevsimine kapıldığın kişinin bahçesinde açabilecek bir çiçek olmadığını anladığın andır. Mayakovsky
Aşk, mevsimi geçmeyen öyle bir ilahi meyvedir ki, lezzeti muz gibi yiyenin niyetine değil, kaderine bağlıdır. Elif Naci
Ne zaman tutsam ellerini gözlerimin önünden mevsimler geçer. Ne zaman gözlerin gözlerime değse samanyolundan bir yıldız düşer.
Sesine mevsimlerin eğildiği, gözlerine baharın ağladığı, ağlar gibi gülmeni, dokunuşlarımla gülecek gibi duran yüzünü özledim.
Yokluğuna dayandım, sensiz de sabah oldu. Sensiz de mevsimler değişti. Ama dudaklarımla gülsem de, gözlerimle gülmeyi unuttum sayende.
Mevsimlerden sonbahardayım, senin yüzünden. Dünyadaki herkes için herhangi biri ama herhangi biri için dünyalara değersin.
Şimdi bir mevsim değil, koca bir hayat girdi aramıza. Biliyorum ne sen dönebilirsin artık, ne de ben kapıyı açabilirim sana. Murathan Mungan
Ne zaman tutsam ellerini gözlerimin önünden mevsimler geçer, ne zaman gözlerin gözlerime değse samanyolundan bir yıldız düşer.
Mevsim ağlıyor bugün, özlüyor o aydınlık günlerini, ayrılıyor yapraklar ağaçlardan bir hasret rüzgârıyla. Bana Eylül’ü yaşatma ey sevgili.
En sevdiğim mevsime geldik; Yapraklar sararacak, gök gürültülü yağmurlar yağacak. Sonbahar, hüzündür. Hüzün ise, ben demektir.
En sevdiğim mevsime geldik. Yapraklar sararacak, gök gürültülü yağmurlar yağacak. Sonbahar hüzündür; hüzün ise ben demektir. Özdemir Asaf
Bir kelebek ağrısıydı, vakit dardı, mevsim hicazdı. Yetişmem gereken bir ölüm, kaçmam gereken bir hayat vardı çünkü sükut narindi. Birkan Keskin
Bir çift yeşil göz yüzünden içimde bir sonbahar acıyor; öyle acıyor ki, acılar acısız kalıyor, mevsimler üstüme devriliyor, kışlar kışsız kalıyor. Necip FazıI Kısakürek
Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle. Bir tutam sevinç, bir tutam umut ve bir tutam mutluluk gönderiyorum sana.
Sözler Diyari sayfamızı sizler için hazırladık.Güzel Sözler,Anlamlı Sözler,Aşk Sözleri,Dini Sözler,Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir. Bazı de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.