Güzel Asker Uğurlama Sözleri

Bu güzel sayfamızda sizler için asker uğurlarken söylenecek en güzel sözleri hazırladık. Sayfamızdaki asker uğurlama mesajlarını facebook, twittre ve whatsapp ile paylaşabilirsiniz.
Sayfa İçeriği: Asker Uğurlama Sözleri Kısa, Asker Uğurlama Sözleri Facebook, Asker Uğurlama Sözleri Komik, Askere Gönderme Sözleri, Asker Uğurlanırken Söylenen Sözler, Asker Uğurlama Sloganları, Asker Uğurlama Duası
Güzel Asker Uğurlama Sözleri

Güzel Asker Uğurlama Sözleri

Vatan sana emanet yolun açık olsun.
Yiğit yürüyüşünden belli olur o komando olacak.
En büyük asker bizim asker.
Sporun en kralını göreceksin kral tertip olarak gidiyorsun.
Asker geliyor asker ya leyli ya leyli.
Aslan parçası bugün askere gidiyor vatanı ve ülkesini koruyacak.
Ey yiğit asker vatanımız sana emanet düşmana müsaade etme.
Asker oldum anam bilek bükülmez kurşun yesem asla kanım dökülmez.
Şafak değil sensizlik beni acıtan! Seni çok özledim bir tanem.
Asker namus bekçisidir, bir bayrak yarışıdır bayrağı taşıma sırası sende!
Vatanın koruyucusu olacaksın adın bundan sonra Mehmetçik yiğit.
Spora gidememekten yakınıyordun ya. İşte spor senin ayağına geldi. İyi değerlendir.
Bu söyleyeceklerimi aklından çıkarmamaya çalış: Ay aksamdan ışıktır?
Dağların tepesine, eşkiyanın alnına, kızların kalbine olumsuz Mehmetçik yazacağım.
En büyük asker bizim asker vatanını koruyacak bayrağına sahip çıkacak.
Aşkım yatağın, sevgim yorganın, yüreğim yastığın olsun, asker ocağında rahat uyu bir tanem.
Vatan sana emanet kardeşim sen nöbetteyken ailen huzurla yatıp uyuyacaktır.
Merhaba ben bahriyeliyim liman liman gezerim, aklıma eser tavlarım aklıma eser gemi temizlerim.
Herkesin bir gideni vardır. İçinden bir türlü uğurlayamadığı. Çabuk git ve gel askerim.
Sen askerdeyken buraları bize emanet. (Otomobilinin anahtarlarını vermeyi düşünmez misin? Arada bir çalıştırmam için tabi.)
Vatan sana emanet. Göster kendini. (Yine de çok sivrilmemeye çalışırsan senin için daha hayırlı olacak galiba.)
İlk başlarda kaç gün kaldı yerine kaç gün geçti diye sayarsan senin için daha kolay olacaktır. Gel teskere gel. Gönlümüz seninle.
Askerlik demek namustur bilirsin erkek adam olmanın yolu askerlikten geçer gitmeyenlere kız bile vermezler.
O güzel askerlik anılarını anlatacağın günleri sabırsızlıkla bekliyorum! Sen yeter ki çabuk gel, ben dinlemeye razıyım.
Yiğidim bugün askere gidiyorsun merak etme bizi namusuna tek bir kelam bile getirmeyeceğimizi bilmelisin.
Askerdeyken kardeşim buralar bize kardeşlerine emanet.Gözün arkada kalmasın bacın bacımdır bilesin selametle git gel aslan parçası.
ASKER UĞURLAMA DUASI
Ey Kainatı yoktan var eden, her şeyi emrimize yar eden Ulu Allah!
Lütfun ile bize bahşettiğin bunca nimetlere karşı layıkıyla şükürden aciziz. Bu aczimizin ifadesi ile ellerimizi açtık, boynumuzu büktük, yalnız sana ibadete ediyor ve yalnız Sen’den yardım diliyoruz. Dualarımızı kabul eyle Ya Rabbi!
Ey bütün dertlere şifa bahşeden Rabbimiz! Hasta gönüllerimizi iyileştir, dertli kullarına deva, hasta kullarına şifalar ihsan eyle Ya Rabbi! Bütün işlerimizin akibetini hayırlı eyle. Bize dünyada ve ahirette iyilik ve güzellikler ver. Bizleri cehennem azabından koru Ya Rabbi!
Ya ilahel alemin! Korkmayan kalpten, işitilmeyen ve kabul olmayan duadan, doymayan nefisten ve fayda vermeyen ilimden sana sığınırız. Ölümün şiddetinden ve sıkıntısından, cehennem ve kabir azabından, gevşeklik ve ihtiyarlıktan, zenginliğin ve fakirliğin fitnesinden Sana sığınırız. Bütün hata ve günahlarımızı yıkayarak, arınmış bir kul olarak huzuruna çıkmayı bizlere nasip eyle Ya Rabbi! Aç gözlülükten, dünyaya meyletmekten, uzun ömür peşinde koşmaktan bizleri muhafaza buyur Ya Rabbi!
Ya Rabbi! Şu anda huzurunda büyük bir ümitle sana el açan, vatanına, milletine hizmet için, vatanına kurban olsun diye eline kına yakılan yiğitlerin,Mehmetçiklerin, annelerin, babaların, kardeşlerin, eşlerin, çocukların, akrabaların, komşuların yapmış oldukları duaları kabul eyle, kalplerindeki güzel ve halis istekleri Sen makbul eyle.
Hep birlikte, büyük bir coşkuyla askere uğurladığımız evlatlarımızı, vatanına, milletine bağlı olarak yetişmelerini ve sağ salim olarak yurtlarına dönmelerini nasip eyle.
Askerlerimizin istikballerini parlak, kıyamet gününde yüzlerini ak eyle Ya Rabbi! Halk içinde imanlarıyla itibarlı, millet ve memleketimize faydalı olmalarını müyesser eyle Ya Rabbi!
Ey Rabbimiz! Dinimizi, Kur’an’ımızı, ırzımızı, namusumuzu, iffetimizi, şerefimizi, ordumuzu, yurdumuzu muhafaza eyle. Memleketimize göz diken düşmanlara ve memleketin kötülüğüne çalışanlara fırsat verme Ya Rabbi!
Dinimize yardım edenleri iki cihanda aziz eyle, her türlü hizmetlerinde muvaffak eyle Ya Rabbi! Senin yolundan, Kur’an yolundan, İslam’ın yolundan bizleri ayırma Ya Rabbi!
Bu aziz vatanı korumak, İslam’ın sancağını dalgalandırmak için cepheden cepheye koşan ve bu uğurda canını feda eden bütün şehitlerimizin ruhunu şad eyle Ya Rabbi!
Bugün burada, canı, gözü gibi büyüttüğü fidan gibi delikanlıları, genç yiğitleri yetiştiren ve gururla, iftiharla, dualarla başı dik, alnı açık, gururla, göğsünü gere gere askere uğurlayan annelerin, babaların, emeği geçenlerin kalplerinden geçen duaları da kabul eyle.
Askerliğiniz mübarek, yolunuz açık olsun. Güle güle gidin, güle güle gelin. Allah’a emanet olun.
Sözler Diyari sayfamızı sizler için hazırladık.Güzel Sözler,Anlamlı Sözler,Aşk Sözleri,Dini Sözler,Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir. Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.