Etkileyici Aşk Sözleri

Bu sayfada çok aşk sözleri hazırlamaya çalıştık. Bu sayfada yer alan etkileyici aşk sözlerini sevdiğinizle facebook ya da twitterdan paylaşabilirsiniz.
Sayfa İçeriği: Etkileyici Aşk Sözleri Kısa, Etkileyici Aşk Sözleri Uzun, Etkileyici Aşk Sözleri Sevgiliye, Etkileyici Aşk Sözleri Facebook, Etkileyici Aşk Sözleri Yeni, Etkileyici Aşk Sözleri 
Etkileyici Aşk Sözleri

Etkileyici Aşk Sözleri

 Aşkın ilk soluğu mantığın son soluğudur.

Aşk, sevgilinin çarpık bacaklarını düz görmektir demiş şair.

Aşk her şeyin başlangıcı, ortası ve sonudur.

Şiirler yarım kalsa da olur sen gel beni tamamla olmaz mı…

Aşk; sandığın kadar değil, yandığın kadardır.

Aşk para gibidir. Elde edilmesi kolay korunması zordur.

Aşk ebedi olan sevgiden gayrı her şeyi yakmaktır.

Aşk öyle engin bir denizdir ki, ne kenarı vardır, ne de ucu bucağı.

“Çok” sevilmeye değil, “hep” sevilmeye ihtiyacım var.

Aşk dünyanın en tatlı mutluluğu ile en derin acısından yaratılmıştır.

Mutlu olmak kimin umurunda, sen yanımda ol yeter.

Aşk nedir, bilmiyorsan gecelere sor, şu sapsarı yüzlere, şu kupkuru dudaklara sor.

Eğer geceler seni düşündüğüm kadar uzun olsaydı asla sabah olmazdı…

Sen, sen ol kelimelere fazla takılma. Aşk diyarında dil zaten hükmünü yitirir. Âşık dilsiz olur.

Aşk, davaya benzer, cefa çekmek de şahide. Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki.

Sevmek acı çekmektir, sevmemek ölmek. Sevmek zevktir ama yalnız sevilmenin hiçbir zevki yoktur.

Ben utangaç bir kalbi taşırım geceden. Ben sana aşık olduğumu, ölsem söyleyemem.

Bir insan âşık olunca; kıskanır, bağırır, kısıtlar, hesap sorar, sahiplenir… Ama anlayana işte…

Bütün şairler sana mı âşıktı ki her okuduğum şiirde, dinlediğim ezgide sen vardın.

Merhaba sevdiğim; ben o sevmediğin. Bugünde mi geçmedim aklının kıyılarından? Ümit Yaşar Oğuzcan

Açık çay içerdi hep, demli olunca bardağın diğer tarafından beni göremezmiş, öyle derdi. Cemal Süreyya

Ben seni unutmak için sevseydim sana olan tutkunluğumu kalbime değil günesin çıktığı zaman kaybolan buğulu camlara yazardım.

İnsanlar hep birilerinin peşinden koşarlar, ama dönüp de kendi peşlerinden koşanlara hiç bakmazlar.

Yer gök sen olsaydın ne yere sığardı bu aşk nede toprağa. Yerde bendim gökte ben. Neyine yetmedim de sığamadın bir sen.

Gördüğünü herkes sever, sen onda görmediğini bulacaksın. Eğer gerçek aşk istiyorsan; tene değil, kalbe dokunacaksın.

Ne sıradan bir sevgiyi yaşayacak kadar basit biriyim. Ne de seni sıradan bir sevgiye malzeme yapacak kadar herhangi biri.

Gözlerimden akan yaşlar delilim söyleyen dil masumiyetim sensiz geçen günler şahidim olsun ki seni daima seveceğim.

Duyuyorum sana dokunmanın ezikliğini ve düşünüyorum aşık olmanın rezilliğini inan yanındayken çekiyorum en çok hasretini!

Birinin gözlerine bakmak, onun rüyalarına girmeyi göze almak demektir. Sevmeye kabiliyetin yoksa o gözlere bakmayacaksın.

Gülüşünü seversin, sesini seversin, sohbetini seversin.Sevmek için illa ki yüzünü görmek şart değil; yüreğinde duruşunu seversin.

Susarak unutmayı, yaşayarak alışmayı, güvenerek aldanmayı, severek kaybetmeyi öğrenmiş bir insan için yalnızlık dert değil, sadece zevktir.

Kalp midir insana sev diyen, yoksa yalnızlık mıdır körükleyen? Sahi nedir sevmek? Bir muma ateş olmak mı, yoksa yanan ateşe dokunmak mı?

Hayatta üç şeyi sevdim. Seni, kalbimi, ümit etmeyi. Seni sevdim, sensin diye. Kalbimi sevdim, seni sevdi diye. Ümit etmeyi sevdim, belki seversin diye.

Rüzgârın kemanini çaldığı ve damlaların pencerene vurduğu bir gecede yatağına uzanıp hayalini kurduğun ve keşke dediğin tüm güzellikler senin olsun…

Nice insanlar gördüm kalpleri bomboş ama mutlu, çok az insanlar gördüm kalpleri sevgiyle dolu ama aşk ateşiyle yanıp kavrulan, hüzünlü ve mutsuz!

Aşk; topuklarından etine kadar işlemiş bir nasır gibidir. Ya canın acıya acıya pekguzelsozler.com adım atacaksın, ya da canını acıta acıta söküp atacaksın. İki yolda da tek bir gerçek olacak; canın çok ama çok acıyacak.

Korkma sakın gecelerden pencerende yıldız gibi parlayacağım, uzaklarda yalnızsın sanma sakın, nefes gibi içinde, gölgen gibi arkanda, can gibi canındayım bebeğim.

Böyle basit bir dünyada sen benim için çok özelsin. Aşk’ın hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur. Başlı başına bir dünyadır aşk! Ya tam ortasındadır, merkezinde… ya da dışındasındır, hasretinde!

Ya çok yanlış zamanda karşılaştık ya da hiç karşılaşmaması gereken iki insandık. Biz neydik bilmiyorum. desem değil aşık desem değil bildiğin rastlantıydık işte, ondan öteye gidemedik.

Sonsuza kadar yaşamak istemem, seninle bir gün yaşayayım. Ben kelebek misali bir günlük ömrüm olsun oda seninle olsun, bir gün bir ömre bedel seninle, ne dünyayı isterim ne cenneti, benim dünyamda sen, cennetimde.

Biz seninle bir salkımın iki aşık üzümüyken, başka şişelerden şarap olmuşuz, başka hayatlarda harap olmuşuz. Biz seninle bir denizin iki aşık balığı iken, başka sularda yüzüp durmuşuz, başka kıyılara vurmuşuz. Ve diyeceğim ki; aşk şey. Vaktinde ve doğru insanla geldiği sürece…

Sözler Diyari sayfamızı sizler için hazırladık.Güzel Sözler,Anlamlı Sözler,Aşk Sözleri,Dini Sözler,Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir. Bazı de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.