En Güzel Öğretmenler Günü Sözleri – Öğretmenler Günü Kutlama Sözleri

Öğretmenlik mesleğini icra edip de öğretmenliği sevmeyen yoktur. Çünkü öğretmenlik sadece bilgi, teori, kültür gibi donanımlarla değil baştan aşağı bir sevgi donanımıyla yürütülebilecek bir iştir. Yani öğretmenlik yapmanın, insanlara bir şeyler öğretebilmenin temelinde sevgi yatar. Sevginin gücü ile insanlarla sağlıklı ve etkili iletişimler kurabilen öğretmenler, yine sevginin gücüyle onların hayatlarında kendilerine sağlam bir konum yaratırlar.
Bu sene de yine 24 Kasım öğretmenler günü yaklaşıyor. Yavaş yavaş yaklaşan bu özel günde öğretmenlerimizi hatırlamak onların bu özel günlerini kutlamak görevimiz… Öğretmenler gününde onlarla iletişim kurmak ve onların öğretmenler gününü kutlamak öğretmenlerinizi mutlu etmeye yeter de artar bile. Ancak bu öğretmenler gününde çok daha fazlasını yapıp onların yanına giderseniz buna çok daha fazla sevineceklerdir. Öğretmeninize güzel bir hediye alarak yanlarına gittiğinizde onun ne kadar mutlu olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz ve siz de onun mutluluğuna katılacaksınız.
Öğretmenlerin bize gösterdikleri sevgi ve emek karşılıksız olsa da onlara çabalarının sizin için ne kadar faydalı olduğunu ve sizin hayatınızda ne kadar özel biri haline geldiklerini hissettirmek gerekir. Ülkemizde her yıl Kasım’da kutlanan Öğretmenler Günü öğretmenleri yalnız bırakmamamız ve güzel duygularımızı aktarmamız gereken bir gündür. İsteğe göre öğretmenle görüşmeyi küçük ama anlamlı bir hediye ile istersek öğretmene söylenecek güzel sözler ile akılda kalıcı kılabiliriz.

En Güzel Öğretmenler Günü Sözleri

Öğretmeninizin ne kadar özel ve değerli olduğunu hissettirmenize yardımcı olacak öğretmenler gününe özel sözler burada! Sizi en iyi yansıtacak 24 Kasım Öğretmenler Günü sözleri ni seçerek öğretmeninize verdiğiniz güzel bir hediye yanında duygulu anlar yaşatabilirsiniz.
Ebeveynler olarak okul çağındaki çocuklarınıza öğretmenler günü sözü seçerek pahalı hediyelerden ziyade, duyguları yansıtacak öğretmene söylenen güzel sözler ile daha akılda kalıcı ve etkileyici olunabileceğini aşılayabilirsiniz. Onlara maddiyattan ziyade maneviyatın her zaman daha önemli olduğuna ikna ederek öğretmenleri için güzel sözler ezberleyerek hediyelerini bu şekilde sunmalarını sağlayabilirsiniz.
“Sen bizi her zaman aydınlatan ışığımız, bilgi kaynağımızsın. Sen yeri geldiğinde anamız babamızsın. İyi ki sizin öğrencileriniz olduk, sizden çok şey öğrendik öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.” 
“Güzel yürekli öğretmenim, bilir misin sana olan sevgimi? Sorsan bana neredeyim, gösteririm hemen kalbimi… İyi ki varsınız.” 
“Bugün ‘keşke’ yerine ‘iyi ki’ dediğim ne varsa birçoğunda sizin payınız fazlasıyla büyük. Sizin desteğiniz ve yol göstericiliğinizle attığım adımlar bana bugünkü konumumu getirdi. Sizin hakkınızı asla ödeyemem. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.” 
“Ne biliyorsan bize öğrettin, bizi vatana faydalı bireyler ettin, hep kalem kılıçtan keskindir dedin, her problemde bıkmadan çareler ürettin öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.” 
“Bizi doğruya, güzelliğe yönelten; odur hep destekleyen ve odur geleceğe güvenle gülümseyen. Hiçbir zaman mücadeleyi elden bırakmamayı, pes etmemeyi ve ne olursa olsun tüm gücümle direnmeyi öğrettiğiniz için size minnettarım. Güzel günler sizinle olsun…” 
“Siz sıradan bir öğretmen olmadınız hiçbir zaman, bana ailem kadar yakın oldunuz. Bazen anne, bazen kardeş, bazen sırdaş oldunuz. En önemlisi de hep şefkatli, hep sevgi doluydunuz. Biliyorum ki sizin gibi bir öğretmenim varken benim sırtım yere gelmez… Binlerce kez teşekkürler öğretmenim, öğretmenler gününüzü kutlarım.” 
“Ne olursa olsun düşüncelerimizde özgür olmayı, doğru bulduğumuz ne varsa onun için savaşmayı öğrettiniz. Eşsiz yüreğiniz ve engin bilgilerinizle hayatımda çok özel bir yer ettiniz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.” 
“Araya uzun zaman girse de ben hala sizi unutmuyor, hala öğrettikleriniz doğrultusunda yolumda ilerliyorum öğretmenim. Hayatımdan geçtiğiniz için size minnettarım. İyi ki varsınız.” 
“Çocukların yetişmesinin temelini atan ve her türlü özveride bulunan öğretmenler… Gelecek sizin ellerinizde. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.” 
“Öğretmen altın kanatlı kelebektir. Çiçeklerin arasından hiç bıkmadan usanmadan, yorgunluk nedir bilmeden durmadan uçar. Çiçeklerine asla toz kondurmaz, onları hep korumaya çalışır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.” 
“Öğretmenlik meslekler arasında çok kazançlı gibi görünmese de aslında kimsenin ulaşamayacağı manevi kazançları beraberinde getiren, çok değerli bir iştir.” 
“Bu özel günde size mutlu, huzurlu ve başarılı bir gelecek diler ellerinizden öperim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”

    Her öğrenciden tekrar tekrar duysalar bile onlar için Öğretmenler Günü ile ilgili sözler, mesleğe yeni başlamışçasına bir heyecan yaratır. Onları unutmadığımızı, yıllar geçse de kalbimizdeki yerlerini koruduklarını ifade etmek için Öğretmenler Günü sözleri başvuracağımız en etkili yöntemler arasında yer alıyor. Bazen küçük bir telefon mesajı ya da sosyal medya iletisi, toparlamakta zorluk çektiğiniz ya da konuşurken söyleyemediğiniz bazı duyguları, düşünceleri çok daha etkili bir şekilde ifade etmenize olanak sağlar. Bu yüzden Öğretmenler Günü için güzel sözler arasından kendiniz için en uygun olanı tercih edebilir, hatta doğrudan bu sözleri kendiniz kaleme alabilirsiniz. Çok sevdiğiniz, kalbine dokunmak istediğiniz, bir nevi emekleri için teşekkür etmek istediğiniz öğretmenlerinize, Öğretmenler Günü için sözler bulup 24 Kasım günü yollayabilirsiniz.


    Sözler Diyari sayfamızı sizler için hazırladık.Güzel Sözler,Anlamlı Sözler,Aşk Sözleri,Dini Sözler,Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir. Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.