En Güzel Aşk Mesajları sms sözleri

EN GÜZEL ANLAMLI AŞK SÖZLERİ
anlamlı aşk sözleri

 Nasil ki uzaktaki yildiz parlak gelirse insana, uzakta oldugun için tutkunum  sana! Hani en güzel asklar imkansiz gelir ya insana, imkansiz oldugun için  tutkunum sana…

 Yitirilmiş hayatın son demlerini yaşardım sensiz, sensiz bir nedenim yoktu boş boş

bakardım hayata sebepsiz, sen girdin ya dünyama işte yaşamak için tek sebep sensin sevgilim..

 Bana kimse sen gibi baktı mı bilmem, ama ben kimseye sana baktığım gibi bakmadım…!

 ” Ben gidiyorum dediğimde, “gitme” diyen birini değil, Ben de geliyorum,  yalnız gidemezsin! diyen birini istiyorum..

 Bir gün yanına geleceğim bir elimde gül bir elimde tabanca ile ya gülü alıp benim olursun ya tetiği çeker beni vurursun.

 Önce düstügümde kalkmayi, sonra aleve dokundugumda aciyi, sevmeyi ögrendim,  sevilmeyi her seyi ögrendim de yalniz seni unutmayi ögrenemedim!

 Ne sıradan bir sevgiyi yaşayacak kadar basit biriyim.Ne de seni sıradan bir sevgiye malzeme yapacak kadar herhangi biri.

 “Gitmek unutmak değildir sen bunu çok iyi biliyorsun. Aklımda gözlerin  varken, sen buna gitmek mi diyosun”

 Herkes aşkını bilmeli görmeli sevmeli ki hayat aşk olsa, herkes uçsa göklere çıksa, dünyanın en güzel kraliçesi gelse de ben yine seni bulur seni severim.

 Aci ve hüzün bir yildiz kadar uzak, mutluluk gözbebegin kadar yakin olsun.  Umutlarin gerçek, gerçeklerin mutluluk, mutluluklarin sonsuz olsun… Seni Seviyorum Aşkım.

 Aşk dudaklarda kahkaha değil, gözlerdeki yaştır. Maksat sevgi uğrunda ölmek değil, uğrunda ölecek sevgili bulmaktır.

 Karanlık, içine beni bile alamayan küçük dünyamda bir ateşböceği kadar az  ışık versen de, tek ışığımdın biliyor musun ? … Nereden bilirdim yanına  yaklaşıp, dokunmak istediğimde parlayıp beni küle çevireceğini ?

 Benim için bir insanı sevmek onunla yaşlanmayı kabul etmek demektir. Ben seni seviy♥rum ve bir ömür boyu seninle olmak istiyorum.

 Bir şiir yaz bana içinde alabildiğince mutluluk olsun ayın gölgesinde unutulan sevgi tohumlarıyla yeşere dursun veya bir şarkı söyle özlemimdeki sevgiliyi anlatsın yağan yağmurlarla ıslanan bedenimi parlayan gözleriyle kurulasın.

 Güllerimiz olsun kırmızı ve beyaz. Kırmızı güller senin, beyaz güller benim.  Beni unutursan kırmızı güller solsun, ben seni unutursam beyaz güller kefenim  olsun.

 Sen Benim kadınımsın, yarınlarıma umutlarımsın, sen benim hayat kaynağımsın, yarınlarım için bir merhabasın… seviyorum seni aşkım..

 Seni ne kadar sevdiğimi öğrenmek istersen yere düşen her yağmur damlasını  tutmaya çalış; tutabildiklerin senin sevgin tutamadıklarınsa; benim sana olan  sevgimdir.

 Bir muammadır AŞK. Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, AŞK.

 Birgün bana soracaksın,beni mi yoksa hayatı mı daha çok seviyorsun diye. hayatı diyeceğim, küsüp gideceksin ama hiçbir zaman bilmeyeceksin ki benim hayatım sensin.

 Mavililer giyer deniz olurum, yeşiller giyer bahar olurum, belli olmaz belki  birgün beyazlar giyer senin olurum.

 Her gün senin için ağlıyorum, Senin için yazıyorum sözlerimi ve resmine okuyorum Aşk Dolu Sözlerimi, Seni ne kadar Sevdiğimi bilmeni istiyorum Seni Çok Seviyorum..

 Seni yıldızlara benzetiyorum onlar kadar etkileyici, çekici ve güzelsin ama  aranızda tek fark var onlar milyonlarca sen birtanesin…

 Kırık bir hayatın sakat kalmış bir oyuncusuyum, Kalbim Kırıldı sakat kaldım Aşk Acısını Çektim ağladım, Seni bulmuşum hayatta susarmıyım sanıyorsun? Sana sevgim delice susturamaz beni kimse, seviyorum seni ölümüne…

 Ağzımdan çıkacak söz olsan konuşmam, gözümden akacak yaş olsan ağlamam, kalbime hapsettim seni hiçbir yere bırakmam!

 O kadar güzelsin ki yüzüne bakamiyorum. Titriyor ellerim, ellerini  tutamiyorum. Öylesine baglanmisim ki sensiz duramiyorum.

 Yeşil ağaçların sevgi kokan dalı gibisin, el değmemiş suların en saf örneğisin, sen benim dilberim sen benim biricik bebeğim sin seviyorum seni bebeğim..

 Sen dünyaya sürgün bir meleksin ve ben seni o kadar çok sevecegim ki bir daha  cennetine geri dönmek istemeyeceksin…

 Aşık olupta onun acısını çekene sorun aşk nedir? diye, aşkı boş sözlerle tarif edemezsiniz! Kalbin acı çekiyorsa anlarsın ancak aşkı..

 Sen bazen zifiri karanlik gecemin günesi, sen bazen hayatin cesaret veren  mutluluk yani ve sen her zaman sevgimin tek nedenisin.

 Sevgi uçurumuna Düşmüş Sevgi Kurbanıyım, Sensiz Kalmış Sevgi Fukarasıyım… Bir Yaz Sabahının Sıcak Gülüşü Gibisin, Seninle Hayatım Sıcak Seninle Hayatım Parlak Bebeğim benim..

 Seni seviyorum çünkü elini kalbimin üzerinde hissettigim zaman, üzüntülerimi  alip onlarin yerine o tarifsiz sicakligi koymayi basariyorsun…

 Seni bir Güne Değil Her günüme Yazdım, Seni Sadece hayatıma Değil Mahşerimede Yazdım!!!

 Sana nasil hitap etmeliyim bilmiyorum. Hayatim desem hayat çok kisa, çiçegim  desem çiçek soluyor. Sana canim demeliyim, çünkü bu can sen oldukça yasiyor…

 Alev Alev yanan Bu kalbim Aşkınla Olur, bedenime Dermanım, Sensiz Bu Can için Olmazki yarın, gel benim iLk Baharım gel benim iLk baharım.

 Dogan her günün sabahinda, içimde gözlerini görebilmek aski olmasa, inan  hiçbir seye degmezdi yasamak..

 Ne Uzaklık Hasretime Çaare Oldu, Ne Hastalık yarama Merhem Oldu. Tek İSteğim Seninle olmaktı, öLürsem Ne Hastalıkdan Ne Dert yarasından öLürüm, Ölürsem Sensiz Olduğuum için Ölürüm Gülüm.

 Ben sevdanin sokaginda oturuyorum… Geceler hiç bitmiyor, ben hiç  uyumuyorum.

 Kısmetimsin Ceylan Gözlüm hecelerimsin Sensiz Olan Günlerimde hayatıma Kimse Girmesin, Seni Sevdiğim Gün yeniden Doğdum Sensiz Olduğum Gün Ölürüm ben Ölürüm Sevgilim..

 Yüregim hafif islaktir benim kuytu köselerde aglamaktan ve rengi hafif  uçuktur kurusun diye kaç kez günese asmaktan.

 Yazılar Nekadar Sevgi Sözcüğü Anlatırsa Anlatsın inanma gel Başını koy Göğsüme Kalbim Anlatsın Aşkı Sana Birtanem..

 Gözlerin nehir kirpiklerin köprü olsa, ben üzerinden geçerken ipler kopsa ve  düstügüm yer dudaklarin olsa.

 Deniz sesimi duyarmı? dağlar dinlermi anlatsam seni? hüzünlüyüm desem çare olurmu gökyüzü? salarmı bulutları peşine ilgilenirmi rüzgar yardım edermi seni bulmama ???

 Buruk hasret dolu geceleri öldürecegim bir gün bu ayrilik sarkilarini kursuna  dizecegim ve seni benden ayirdigi için kaderimi mahkemeye verecegim.

 Gül dediğin nedirki, Solar gider, Ateş dediğin nedirki, Kül olur gider, Gün dediğin nedirki, Geçer gider, Ama sana olan sevgim sonsuzdur, Ancak mezarda biter!!

 Güller anlatsin sana olan sevgimi, güller anlatsin yanlizligimi,  çaresizligimi… Yavas yavas eriyen yüregimi güller anlatsin ben anlatamadim…

 Düşünüyorum da; düşüncelerin en güzeli, senin beni düşünüp düşünmediğini düşünürken düşündüğünü düşünmek olsa gerek diye düşünüyorum

 Rüzgar alabildigine hirçin,yagmur alabildigine inatçi, yüregin ise onlara  inat sanki bir liman… Tipki gözlerindeki huzur gibi…

 Seni özleyenlerin özleminden habersiz, özleminle özletensin. Sen o özlenenler arasında ençok özlenensin. Seni görmesemde içimde hiç bitmeyecek tek özlemsin…

 Geceyi sana yazdım güneşi sana, alev alev yanıyor içimdeki sevda, yetmiyor  söndürmeye denizler, ebedi aşk için hazır bu can adanmaya. Hayatıma bir  yalnızlık çöküyor sen uyuyunca, gecenin karanlığında kayboluyorsun usulca, her  sabah gözlerimi açtığımda, yaşamaktan önce sen geliyorsun aklıma.

 Parçalanmış Kalbimi Bir Sözünle Yeniden Birleştirdin Seviyorum Seni Demeyi özledim Ve Şimdi Söylüyorum Seviyorum Seni Bebeğim…

 Çölün suya duyduğu özlem bile, Benim sana duyduğum aşkın yanında hiç kalır!  Ben sana kavuştuğum gün, Çöller gözyaşlarımla ıslanır…

 Madem sevmiyorsun o zaman sahip çık gözlerine ! Dönüp dolaşıp değmesinler gözlerime.

 Ben mavi, Sen gökyüzü.Ben deniz, Sen dalgası.Ben beden, Sen can.Söyle şimdi,  Dalgasız deniz, Cansız beden, Sesiz bir Ben olur mu hiç?…

 Birinin gözlerine bakmak, onun rüyalarına girmeyi göze almak demektir. Sevmeye kabiliyetin yoksa, o gözlere bakmayacaksın.

 Gülüşünü seversin, sesini seversin, sohbetini seversin. Sevmek için illa ki yüzünü görmek şart değil; Yüreğinde duruşunu seversin.

 Eğer gökyüzü bir parça kağıt, deniz bir şişe mürekkep olsaydı yine de sana olan duygularımı yazmaya yetmezdi. Seni o kadar çok seviyorum ki..

 Bulutlara yükledim hasretimi, rüzgarlarla yolladım sevgimi, yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla küçük melekler gönderdim seni öpmeye! Geldiler mi?

 Acı ve hüzün bir yıldız kadar uzak, mutluluk gözbebeğin kadar yakın olsun. Umutların gerçek, gerçeklerin mutluluk, mutlulukların sonsuz olsun

 Nasıl ki uzaktaki yıldız parlak gelirse insana, uzakta olduğun için tutkunum sana! Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız olduğun için tutkunum sana.

 Ağlamak istiyorsanız asla yapmayın.Çünkü, bir yerlerde sadece sizin bir gülüşünüz için,Yaşayan birileri mutlaka vardır.

 Sahiller dalgayı nasıl beklerse, Gökyüzü mehtabı nasıl özlerse, Kuru topraklar suya nasıl hasretse, Sende benim hasretimsin..

 Hadi uyandır beni söyle gördüğüm zamansız bir düş mü? Hadi git, uzaklaş, yokluğuna inandır beni. Gerçekten yoruldum her bulduğum yerde seni kaybetmekten

 Ya çok yanlış zamanda karşılaştık ya da hiç karşılaşmaması gereken iki insandık. Biz neydik bilmiyorum. Sevgili desem değil aşık desem değil bildiğin rastlantıydık işte, ondan öteye gidemedik.…

 Sevmiyorum şu saatin sesini,akmasın dursun zaman.herşeyin bir öncesi ve sonrası vardır derler ya; YALAN. senden önce vardım belki ama aşkım senden sonra olmayacağım inan.

 Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da… Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de… Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte o en büyük gerçek…

 Gecemidir insanı hüzünlendiren Yoksa insanmıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen, Gecemidir seni bana düsündüren, Yoksa benmiyim seni düsünmek için geceyi bekleyen.

     

 Adını aynalara yazamadım sinirden kırarım diye, adını duvarlara yazamadım zalimin biri boyar diye, adını kalbime bile yazamadım ben ölünce organlarım bağışlanır da sen başkasının olursun diye.
 Aşk yeri geldiğinde sevmek, yeri geldiğinde kıskanmak, yer geldiğinde kızmak, yeri geldiğine uğruna ölmektir.

 Görüleni sevmek mesele değil, mesele sevdiğinde görünmeyeni görmek ve kalbine dokunduğunda titremektir.

 Bugüne dek sana baktığım gibi bir başkasına bakmadım ki , seni bir başkasına değişeyim BİRTANEM.

 Sevenin kabiliyeti gözlerinde baktığı an gözükür. Yoksa yüreğin bakmayacaksın gözlere…

 Beni çok sevene değil, bir ömür sevene ihtiyacım var .

 Hayata başa gelecek en kolay şey sevmek, sevmek zor iştir, ne maaşı vardır, ne de harcı lakin bir ayrılığı var birde bitmek bitmeyen gözyaşı.

 En uzun aşk nedir bilir misin ? benim seni sevdiğim gibi karşılıksız sevmektir.

 Gökyüzünde parlayan koca yıldızları verseler bir sana değişmem gülüm, çünkü bir tek sen onca yıldıza bedelsin.

 Başkalarına gözlerimi köreltiğim hayat ışığımsın. Sen benim gündüz gören gözlerimi açtıran sevdiğimsin.

 Al vur hançeri kana bulansın yüreğim ama fazla vurma derine çünkü orda sen varsın, sana bir şey olmasın.

 Ben seni unutmak için sevmedim, bir ömür yüreğimde saklı tutup dokunmaya bile kıyamıyacak kadar çok sevdim AŞKIM .

 

anlamlı aşk sözleri uzun

Birden karşıma çıktın, sonra hayallerimi süsleyen , rüyalarıma giren tatlı telaşım oldun. Kıyamet kopsa ne çıkar yeter ki sende baharlar bitmesin AŞKIM.

 Suskunluğun yakar beni, ne olur bir söz söyle, eskilerde ki gibi bana seni ölümüne seviyorum be aşkım de…

 Kan ağlasın iki gözüm eğer ölümden sonrada sevmezsem seni…

 Sen gidince üşüyor ellerim, titriyor kalbim, görmüyor gözlerim sensiz her şey bana acı veriyor Birtanem.

 Gözlerine baktığımda dökülüyor yağmur gibi dilimden şarkılar, bu koca dünya da toz duman olsam ne çıkar sensiz olmaktansa sevgilim.

 Ben seni öyle çok sevdim ki, gözlerin gibi mahsun ve yalansız, kimsenin görmediği yerde sakladım , açmamak üzere de kapattım.

 Seninleyken iki kişi değil bir kişiydik biz, o kadar bütündük. Senden ayrı tek başıma bin parçayım şimdi, nasıl toplayacam kendimi söylesene Aşk meleğim.

 Sen hava gibiydin solurdum seni , sen ateş gibiydin ısınırdım seninle , sen toprak gibiydin başımı uzar dururdum kollarında ama sensiz bir buz parçasına döndüm çözülmeyi bekleyen, gel yine gel hayat ışığınla aydınlat beni…

 Sen yanımdayken Azrail”den bile korkmazdım çünkü son nefesimde gözlerin yeterdi.

 Çocuğa annesi gerek, hocaya öğrencisi , babaya oğlu , bana da senin sen aşkın gerek.

 Bir babaydım çocuğunu seven , bir kocaydım karısını sevgi ile öpen, ama şimdi ne bir baba nede bir kocayım sadece aşkından mecnun olmuş bir biçareyim .

 Ben seni o kadar sevdim ki seninleyken bile özlüyordum seni, ben sana o kadar açtım ki yanımdayken bile doyamıyordum sana, şimdi çekip gidecekmişsin beni güz yağmurlarına zamansız bir fırtınaya mı bırakacaksın SEVDİĞİM.

 Benle yaşanacak bir hayatta evet dersen, seninle katlanılacak tüm acılara razıyım

 Gözler için ışık neyse ruhum içinde sen osun sevgilim.

 Seninleyken gülümserdim. Sensiz hiç gülmedim ki …

 Senden ayrı kalınca dünyanın döndüğünü anladım be gülüm.

 Kıyamet günü hırsızlara çaldıkları, yalancılara sözleri sorulacak, bana ise seni soracaklar, çünkü tüm günahlarım senin içindi …

 Sen yalan söylerken tüm yalanlar güzel, sen kızınca tüm kızmalar güzel, sen gidince tüm özlemler güzel, ama yine de bırakıp gitme beni çünkü seninleyken hepsi güzel aşkım.

 Sil baştan başlamıştık biz bu aşkın ilk adımlarını atarken, şimdi ise atılacak adam kalmadı diye sevgim bitti sandın ya, oysa ben uğruna ölecek gibiyim.

 Sevdiğim uzak durma benden yüreğin hep yanı başımda , al bu canım senin olsun bırakma beni gitme uzaklara.

 Yağmurdaki ilk buseyi , yüreğimdeki o ilk sevgiyi atığı günden bu yana dek seni hep seviyorum.

 Sevdiğimden beri seni her acı bir günah diliyor benden.

 En güzel duyguları, sevmeyi, sevilmeyi şu renga renk hayat dedikleri her şeyi ben senden öğrendim bitanem.

 Yarınlar sensiz dün gibi içi boş ve karanlık ölü toprağa serpilmiş gibi.

 Uzanıyorum tutamıyorum, özlüyorum , ağlıyorum yasaklısın sen bana neden anlamıyorum ama dön geri , çok özledim seni sesini ey sevgilim bu aşkı gör artık.

 Gecelerim gündüzlerim kayboldu , düşlerim ve hayallerim tükenip son noktayı koydu, sensiz olamayacaksam, bu aşkı sensiz yaşayacaksam neylim ben bu hayatı.

 Mısralarımda dökülen hep sana olan özlem ve bitmeyen aşkım, bu yüreğim senin oldukça elimden kalem, gözlerimde sana bakmaktan alı koyamaz kendini.

 Korkuyorum sana söylemeye, ama inan bana sevdiğim ben uğruna her şeyi yakıp geçmekten korkuyorum.

 Dün gece hiç uyuyamadım , dün yoldan geçerken birini gördüm sanırsın ki aynı sen ondan olsa gerek…

 Bana bir gün olsun gülmedi ki hayat sen karşıma çıkana dek Sevgilim.

 Sen benim belalım, sen benim sevdam, sen benim yaşanmamış yarınlarım kara sevdamsın aşkım.

 Kor ateş olsa gözlerin ben yine yanarım, ecel olsan ben yine koşa koşa gelirim. Ben seni bugün için değil, yarınlar için değil, ben seni ölümüne seviyorum aşkım.

 Sen benim tövbem , başkalarına haramsın, sen benim kara sevdamsın.

 Kül olur savrulurum denizlere, yağmurlara karşı, ama ben yinede seni sevmekten vazgeçmem .

 Sözlerimi senin için yazıyorum. Seni çok ama çok seviyorum. Sana yemin ediyorum ki; sen olduğun sürece bu kalp atacak bu canda…

 Hayat su gibi içmesi tatlı sevdiğim var Adana”lı istesem de vazgeçemiyorum gönlüm olsa da yaralı..

 Ayrılıklar olsa da dünyada gönül koydum ben senin sevdana her gece dua ediyorum yaradana Allah”ım sen onu bana bağışla!!

 Seni şuursuzca sevdim ben senin sevdana canımı verdim , Duy artık sesimi bırakma bir başına sensiz olan elimi…

 Hep hayalimdesin sen benim el değmemiş gizli bahçemsin gel artık evet de bana koşarım ikimiz el ele en güzel yarınlara…

 Bu aciz kul aşık oldu sana ne olur biraz anlasana nasıl askerin canı feda ise vatana benimde canım feda olsun sana…

 Seni görünce bir başka oluyor yüreğim, yazdıkça yazası geliyor ellerim sanal diye hafife alma bir kalp var şu sana yazanda…

 Sen beni sevmesen de ben seni hep severim, senden vazgeçmem gerekirse canımdan vazgeçerim.

 Bir sevdiğim var şu fani dünya da, şu an; yazdıklarımı okumakta belli etmese de bana, aşığım hep ben ona.

 Talihim çok kaderim kötü, sensiz bu beden hep ölü, bir el ver de canlansın versin sana gönlünü…

 Ben senden çok hoşlandım seni görünce yerimde duramadım, Herkese vardım bi sana varamadım ben seni hiç anlamadım…

 Hep konuştum şimdi susma vakti, bu can senden vazgeçmez zati, küssem de konuşmasam da bu kalp hep seninle attı…

 Seni o kadar çok sevdim ki şimdi nasıl çok diye sorma dünyada örnek göstereceğim o kadar çok olan bir şey yok çünkü sevdiğim.

 Bu gönül hep sabreder, senle olacağı güzel günleri bekler, ecel gelse de baş ucuna son nefesinde bile senin o güzel adını söyler .

 Şimdi ayrı ülkelerde olsak da; hep seni severim. Olur da bir gün başkasına varırsan hiç düşünmem bu canımdan vazgeçerim.

 Karmaşık bir duyguydu bu ,Üstelik sahipsiz ve kimsesiz, Birleştirdik onu kendimizden ,Rafahımız artı içimizde, Aşktı bunun adı hiç şüphesiz bir şekilde.

  Sonsuza kadar yaşamak istemem, seninle bir gün yaşayayım ben kelebek misali bir günlük ömrüm olsun oda seninle olsun, bir gün bir ömre bedel seninle ne dünyayı isterim ne cenneti benim dünyamda sen cennetimde.

  Herkesin sarılırken asla bırakmak istemediği bir kişi, bütün sokaklarını dolaşmak istediği bir şehir, ve yaşamak istediği bir film vardır.

  Ey canımın sahibi Yar! Sen benimle olduktan sonra kaybettiklerimin ne önemi vɑr. (Mevlana)

  Sus be yüreğim! Ben de biliyorum özlediğimi. Sus da, bilmesin özlendiğini. – Özdemir Asaf

  Bütün şairler sana mı aşıktı ki her okuduğum şiirde, dinlediğim ezgide sen vardın..

  Aklımda işin yok! Durup durup aklıma gelme…Yanıma gel, Mevzu KALBİMDE!

  Ya tam açacaksın yüreğini, ya da hiç yeltenmeyeceksin! Grisi yoktur aşkın; ya siyahi, ya beyazı seçeceksin.. (Şems-i Tebrizi)

  Bir çift göze aşık ve diğer bütün gözlere körüm.

  “Açık çay içerdi hep, demli olunca bardağın diğer tarafındɑn beni göremezmiş, Öyle derdi…” (Cemal Süreya)

  Sen benim görmek için, bakmaya gerek bile duymadığım ezberimsin.

  Ben utangaç bir kalbi taşırım geceden..Ben sana aşık olduğumu, ölsem söyleyemem..(Özdemir Asaf)

  Bu Şehri Sevmemin Tek Nedeni ; Köşebaşını Döndüğümde Seninle Karşılaşma İhtimalimdir . . ! Ve ben olmaktan vazgeçtim… Sen ”KİM O”de yeter ki!.. Kim olmamı istiyorsan o olmaya geldim.

  İkimizin hayali de aynıysa ortak bir yerde buluşmanın zamanı gelmiş demektir. Mesela sen ve ben aynı hayatta?

  Gördüğünü herkes sever, sen onda görmediğini bulacaksın. Eğer gerçek aşk istiyorsan; Ten”e değil, kalbe dokunacaksın. (Bob Mɑrley)

  Yemyeşil bir deniz senin gözlerin ne bir sandal, ne bir ada, ne bir sahil var boğuluyorum.

  Günün birinde hepimiz sonsuza dek susacağız onun için sevdiklerimize .. seni seviyorum .. demekten çekinmeyin!

  Çaresiz kalmışım bağlı bileğim, Kahretsin sen yoksun, nasıl güleyim, Ey benim hevesim, arzum, dileğim, Yaşamak seninle, öl de öleyim…

  Öyle bir seveceksin ki, yüreğinden kimse ayıramayacak. Ve öyle birini seveceksin ki, seni gözleriyle bile aldatmayacak. (Cɑn Yücel)

  Gözlerinle görmediğin ama sesini duyduğun, varlığıyla huzur bulduğun bir denizin yakınında yürümek gibidir uzaktan sevmek!

  Bir insan aşık oluncɑ; kıskanır, bağırır, kısıtlar, hesap sorar, sahiplenir… ama; anlayana işte.

  “Ah benim sevdasında bencil; ama yüreğinde sağlam sevdiğim. Aklıma gelişini seveyim: ne güzel darma duman ediyorsun beni.” – Nazım Hikmet

  Yağmur başladı…Gelse de ıslansak dediği biri olmalı insɑnın.