Ayaz ile İlgili Sözler

SAYFA İÇERİĞİ: Ayaz ile İlgili Sözler, Ayaz Sözleri, Sevgiliye Ayaz Sözleri, Ayaz Üzerine Sözler, Ayaz ile İlgili Facebook, Etkileyici Ayaz Sözleri, En Ayaz Sözleri, Ayaz ile İlgili Kısa Sözler, Ayaz ile İlgili En Güzel Sözler

Güzel sitemizde ”Ayaz” üzerine söylenmiş sözler bir araya getirilmiştir. Sizlerde yayımlanmasını istediğiniz sözleri yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

AYAZ ile İLGİLİ

Ayaz ile İlgili Sözler
Ayaz ile İlgili
Yaza aldanma içimiz ayaz. (Tunç İlkman)

Bir kapı önündeyim. Girsem suç, gitsem ayaz.

Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz!

Bir kış geldin bu cihana, ayaz vurmuş bir cansın sen.
Buzlarla sürmelenmiş ayazlarda, yalnız ve sensizim.

Yokluğunda üşüyorum sensiz, gecelerim ayaz kesiyor.

Ben seni İstanbul boğazında değil, Ankara’nın ayazında sevdim.

Hiç üşümedim zemherinin ayazında. Huzur buldum yanında.

Zaman ıssız, yürekler yalnız ise ayaz gecelerin ateşi; yüreğin olur.

Üşüyüp titremen gecenin soğuğundan değil, yalnızlığının ayazındandır.

Kar yağar ayaz olur, her yer bembeyaz olur. İnancım o ki benim, eden elbette bulur.

Dışarısı ayaz, dışarısı hasret. Yüreğimde yangın var, sevdan ile söndürme beni.

Gecenin ayazında, sokak lambasının altında bekledim seni; Yine gelmedin. (C. Usta)

Geceler ayaz, üşüyorum, üstümü örtsene annem. Eller yaban, eller yalan. İçim yanıyor.

Hatırla sevgili, şarkılar dinlerken ayazlı Ankara gecelerinde, nasılda üşürdü eksik yanlarımız.

Allah’ım beni öyle bir sonbahar ayazı öldür ki, sevdiğim mezarıma koyacak tek bir gül bile bulamazsın.

Geceler sessiz, soğuk, ayaz. Sevgim o kadar sıcak ki onu gönderiyorum sana, ört üstüne sakın üşüme diye.

Elma yanakların buzlar keserken, kahreder havlayan uyuzlar beni. Kırbaç gibi rüzgar sertçe eserken, zemheride vurur ayazlar beni.
Bu gece gözlerini göremeyebilirim, bu kalbi belki sana belki dağlara verebilirim. Bekleme bu ayaz kış gününde gelemeyebilirim.

Kaderime yama olmuş yar nazı, bilmem nasıl silinecek bu yazı. Göre göre boy veriyor gerçekten, yüreğimde bir sevdanın ayazı.

Niçin benim bahtıma, ya ayaz düşer, ya kar? Dondurucu bir soğuk, vurur, sinemi yakar, mevsimler hep kış mıdır, hani, nerede bahar?

Aşkın Ekim’i Kasım’ı olmaz ki. Ilık bir ekim sabahında, ayaz bir Şubat akşamında ya da Temmuz güneşinde sevemez miyim? Severim. Hem de çok!

Ayazında kırılırım, soğuğunda vurulurum sevdiğim, can evimden Vurulurum, Hasretin düşer sol yanıma, soluk soluğa yüreğim düşer kırılırım.

Bir gün dudakların kurursa okyanusu getiririm sana. Akşam ayazında titrersen güneşi getiririm sana. Eğer gönlün bir sevgi ararsa kalbimi söküp getiririm sana.

Güneşin rengine benzemez gecenin rengi üşütür ayaz korkutur karanlık bugün bir gariplik bir hüzünlük var yüreğimizde ya biz fazlayız bu şehirde ya da bir dost eksik.

Gündüzün rengine benzemez gecenin rengi, üşütür ayaz korkutur karanlık, bir gariplik bir hüzün var içimde, ya bu şehirde ben fazlayım ya da yanımda biri eksik.

Mevsimlerim kış iken, baharım hiç gelmedi, öyle ortada kaldım, zemheri ayazında, engel varken önümde, yollarımı çelmedi, derin hüsrana daldım, zemheri ayazında.

Gecelerden ayazı sevmem. Ya gündüz olmalı ya gece. Namludan çıkan kurşun, ya kalbimin derinlerinden vurmalı, ya namludan hiç çıkmamalı. İnsan sevdiğini ya ölümüne sevmeli. Ya hiç sevmemeli.

Ayrılığın resmini çizdim sarı odalara, yüreğimi soğuttum zemheri ayazında. Sonra uzun uzun rüzgarın gülüşünü seyrettim çaresizce. Ve gecenin en koyulaştığı yerde ölümü kucakladım masmavi yüreğimle.